Pri úpravách nebudeme myslieť iba na to, ako popratať všetky veci, ale aj na to, aby sme zachovali dostatok voľného priestoru. Pretože byt by mal predovšetkým dýchať atmosférou domova. Prejdime si to krok za krokom po miestnostiach.
Chodba alebo vstupná hala
Chodba býva často najtvrdším orieškom. Na jeho rozlúsknutie použijeme priestranný vešiak. Musí mať dostatok háčikov pre každého člena rodiny a priečnu tyč na zavesenie ramienok na kabáty. Takto si zaistíme dosť miesta aj pre oblečenie našich návštev. Pod vešiakom umiestnite dvojposchodovú poličku na topánky. Vedľa vešiaka je vhodné umiestniť skrinku na topánky, ktoré práve nenosíme.
Ak je vaša chodba alebo vstupná hala dosť priestranná, využite ju aj ako úložný priestor. Na jednu zo stien umiestnite vstavanú skriňu. Voľte bledšie farby, ktoré priestor opticky zväčšia. Ďalší nábytok voľte opatrne — aby ste pri príchode domov nemali pocit, že ste vstúpili do skladiska. Vhodné je umiestniť poličky pri stenách a stred nechať voľný.
Detská izba
Pri viacerých deťoch investujte do poschodovej a vysúvacej postele. Aby mali cez deň dostatok miesta na hranie. Stolíky umiestnite pod okno alebo pozdĺž stien. Ak nemáte dosť úložného priestoru v iných izbách, dá sa vytvoriť aj tu. Skrine kúpte dostatočne vysoké alebo vstavené. Nevadí, že deti nedosiahnu na vyššie police. Môžete tam skladovať sezónne oblečenie.
Spálňa
Ako názov hovorí, je to miesto na spanie a relax. Mala by tu byť posteľ, dva nočné stolíky a vstavaný šatník. Aj keď je drahší než hotové skrine. Ale poskytne vám oveľa viac priestoru.
Obývacia izba
Je to miestnosť, v ktorej má nábytok navodiť pocit pohody. Skriniek a políc preto voľte menej.
Kuchyňa
Aby kuchyňa zostala vkusná, ale bol v nej aj dostatok priestoru, potrebujete ho využiť na milimeter. Ideálne je rohové riešenie, ktoré predĺži linku a poskytne viac zásuviek a skriniek. Pri voľbe umývačka versus ďalšia skrinka ale neváhajte. Umývačka vám ušetrí za energie aj váš čas.