Internet od roku 2018 a čoraz prísnejšie pravidlá

V roku 1998 obohatil našu spoločnosť internetový vyhľadávač Google, o cca 10 rokov neskôr zasa sociálna sieť Facebook. Je zaujímavé, že práve o rovných 10 rokov neskôr, čiže dnes, je cítiť určité napätie a viaceré ohlasy o prísnejších reguláciách a opatreniach, ktoré sa týkajú práve týchto dvoch najpopulárnejších sietí.

internet

Sloboda je zradná. Je potrebná, ale zradná. Mnohí ju chcú využiť k ušľachtilým, veselým a pokrokovým veciam, iní ju zasa využívajú iba vo svoj záhadný prospech, či k šíreniu klamstiev, podvodov a zla. A presne to isté sa odráža aj na spomenutých dvoch sieťach. Práve z toho dôvodu sa volá po určitých prísnejších reguláciách, kontrole a obmedzení časti slobody minimálne do miery, aby nevypukla anarchia s nemorálnymi a škodlivými prvkami.

A vidíme i cítime, že v roku 2018 nastávajú určité opatrenia a zmeny. Nastáva akýsi strach a nedôvera, ktorá sa má odstrániť práve prísnejšími pravidlami, aké sa dotknú napríklad uverejňovania príspevkov, preverovania dôveryhodnosti Ads, ale aj oboznámenia užívateľa o využívaní jeho osobných údajov v prospech siete.
O zmenách a ich konkrétnejšej podobe sa vravelo už minulý rok a očakáva sa, že začnú postupne gradovať, vlastne niektorých sme svedkami už dnes, v roku 2018 a ktovie, akú formu bude mať internet, respektíve jeho príspevky a využívanie osobných dát od roku 2020.

•         Všetci vieme, ako sa prevalil škandál, kedy Facebook údajne zneužil milióny profilov európskych užívateľov, vieme, že polovica Ads sú podvodníci, sme svedkami ťažby kryptomien, ale i zlodejov, ktorí sa na tejto forme dokážu obohatiť vo svoj prospech rozosielaním vírusov, no a žiaľ zažívame rôzne náboženské a národnostné i rasové nepokoje, na základe ktorých sa musí regulovať korekcia príspevkov na sociálnych sieťach.

sítě

Internet, kedysi tá najslobodnejšia sieť, tak pomaly ale isto dostáva pravidlá a prísnejšie regulácie, ako aj prísnejší dohľad. 

Podobné príspevky